Lawya

Zpět na blog

Tom Pohl: Zjednodušili jsme smlouvy z 10 stran na 2

Tom Pohl: Zjednodušili jsme smlouvy z 10 stran na 2

S majitelem brněnské digitální agentury Justmighty Tomášem Pohlem jsme si povídali o tom, jak s naší advokátní kanceláří LAWYA nastavovali bezpečnost práce, veškerou smluvní dokumentaci nebo jak do obchodních podmínek zanesli slovníček základních marketingových pojmů.

Co je pro advokátní kancelář LAWYA charakteristické?

Myslím si, že jsme si s firmou LAWYA hodně podobní. Snažíme se dělat věci tak, jak se dělat mají a udržovat vysokou kvalitu služeb v rámci našeho oboru. Na nic si nehrajeme a jsme zcela otevření. LAWYA i my. Možná právě proto si tak sedíme. Další nespornou výhodou je, že tato advokátní kancelář rozumí našemu oboru, díky čemuž nemusíme vše detailně vysvětlovat. Velmi si ceníme osobního přístupu všech členů týmu.

Jak jste si k sobě našli cestu?

Potkali jsme se před více než rokem, kdy nás na základě osobního doporučení advokátní kancelář LAWYA oslovila a poptala od nás nový brand a web. Nyní jí spravujeme sociální sítě – konkrétně Facebook a LinkedIn a připravujeme i kampaň v offline prostředí. Víc vám v současné chvíli bohužel prozradit nemůžeme. Těšte se! Již brzy.

Takže vaše spolupráce je oboustranná? Jak funguje?

Ano, my poskytujeme kanceláři LAWYA služby marketingové a ona nám právní. Je skvělé, že můžeme být jeden druhému klientem a vzájemně si pomáhat. Velkou devizou je poměrně detailní vhled do problematiky toho druhého, a to je určitě ku prospěchu věci. Nemusíme si toho tolik vysvětlovat, zkrátka “si vidíme do talíře”.

“Advokátní kancelář většinou hledáte až ve chvíli, kdy máte problém.”

V čem konkrétně vám LAWYA pomohla?

Advokátní kancelář většinou hledáte až ve chvíli, kdy máte problém. Tak to bylo i u nás. Záhy jsme zjistili, že nepůjde jen o drobné úpravy. Potřebovali jsme přehodnotit a zcela přepracovat naši kompletní smluvní dokumentaci. Dosud jsme kvalitní smlouvy rozhodně neměli. To se však nyní díky službám advokátní kanceláře LAWYA mění.

Jaké smlouvy společně vytváříte?

Tvoříme soubor těch klasických nejčastěji používaných: tedy smlouvu o dílo, obchodní podmínky, rámcovou smlouvu, specifikace díla a podobně. Advokátní kancelář LAWYA nám také pomohla s revizí našich GDPR materiálů. Ty jsme měli připravené, ale rozhodli jsme se projít si jakýmsi auditem, abychom si byli jisti, že to děláme správně.

“Smlouva je krátká, jasná a výstižná.“ 

Přišli jste na něco zásadního?

Majitel společnosti LAWYA Michal Šilhánek a jeho tým vymyslel skvělou věc. Podařilo se mu naše smlouvy zjednodušit z deseti stran A4 na dvě. Zbytek navrhl přesunout do obchodních podmínek, a to včetně slovníčku pojmů. Smlouva je krátká, jasná a výstižná a všechny specifické detaily obchodní spolupráce jsou zakotveny právě v obchodních podmínkách. Nové obchodní podmínky jsou zcela transparentní, univerzální a neměnné pro všechny projekty. Eliminujeme tak opakující se připomínkování ze strany klienta.

Na jaké výrazy můžeme ve vašem slovníčku pojmů narazit?

Například webdesign, unikátní strana, jazyková mutace, otevřená data nebo třeba brandbook. Když se jedná o smlouvy, vše musí být zcela přesně definováno, aby nemohlo dojít k nedorozumění. Ve slovníčku pojmů jsme vysvětlili základní názvosloví, se kterým v našem oboru pracujeme.

Řešili jste spolu i další témata?

Ano, LAWYA nám také pomohla s některými personálními podklady a nastavením BOZP. Děláme jen klasickou kancelářskou práci, ale i tak chceme mít Bezpečnost práce ošetřenou tak, jak to ukládá zákon. S našimi zaměstnanci jsme také museli vyřešit dokumentaci k zapůjčené technice, svěřeným klíčům od budovy nebo lékařské prohlídky.

Proč jste se obrátili právě na menší advokátní kancelář?

Zjistili jsme, že u menší advokátní kanceláře se nemusíme bát astronomických částek za její služby. Velkým konzultantským společnostem bychom zaplatili určitě více a tak rozsáhlý právní aparát ani není v našem případě potřeba. Z dlouhodobého hlediska se nám investice mnohonásobně vrátí. Protože v případě, že nastane problém, jsou náklady nepoměrně vyšší.

“Jsem opravdu rád, že jsme jeden druhého našli.”

Jak se vám s kanceláří LAWYA spolupracuje?

Mám rád, když je komunikace efektivní a přímá. LAWYA nám jasně řekla, co máme v pořádku, co děláme špatně a navrhla konstruktivní řešení. Zprvu jsme ke spolupráci s advokátní kanceláří přistupovali trochu obezřetně, přece jen je tento obor dost zprofanovaný. Jsem opravdu rád, že jsme jeden druhého našli, protože nám to spolu klape. A doufám, že ještě dlouho bude.

Máte zájem o naše služby?

Napište nám