Lawya

Zpět na blog

Jakub Hanák: Nyní chci bojovat na druhé straně barikády

Jakub Hanák: Nyní chci bojovat na druhé straně barikády

V našem týmu jsme nedávno přivítali nového kolegu Jakuba Hanáka. Rádi bychom vám jej blíže představili formou krátkého rozhovoru. Jakub vystudoval obor Právo a právní věda na Masarykově univerzitě v Brně. Po ukončení studií začal pracovat jako právník odboru právního a zahraničního ve Státní zemědělské a potravinářské inspekci, ústředním inspektorátu v Brně, kde získal zkušenosti v oblasti správního práva, zastupování státu v soudních řízeních a podílel se také na tvorbě návrhů právních předpisů v oblasti potravinového práva. Od února 2019 pracuje pro společnost LAWYA, advokátní kancelář s.r.o.

Proč jste se rozhodl právě pro společnost LAWYA?

Protože jsem hledal perspektivní advokátní kancelář s lidským přístupem, kde bych mohl uplatnit své znalosti a schopnosti a zároveň se mohl dále rozvíjet.

Jakou pozici ve firmě zastáváte?

Ve společnosti LAWYA pracuji na pozici advokátní koncipient a terminátor, tj. ten, kdo dotahuje úkoly do konce. 

Co vás na právní branži baví nejvíc?

Nejvíc mě baví řešit složité problémy a přít se s protistranou o tom, kdo má pravdu.

Proč jste se zaměřil právě na oblast potravinového práva?

Při hledání předchozího zaměstnání mě nezaujalo potravinové právo jako takové, ale spíše náplň práce, která spočívala ve vedení správního řízení v druhém stupni, tedy v postavení odvolacího orgánu. Primárně jsem vypořádával námitky účastníků řízení, kterým byla uložena pokuta za porušení potravinových předpisů. Nyní chci pro změnu bojovat na druhé straně barikády a třeba jednou pořádně zavařit svým bývalým kolegům. 🙂

Chtěl jste právo studovat vždy? O jakém povolání jste snil, když jste byl malý?

V dětství jsem si nikdy nelámal hlavu s tím, čím jednou budu. Řekl bych, že pro právo jsem se rozhodl až při výběru oboru studia na vysoké škole, přičemž k právu jsem dospěl vylučovací metodou.

Jak trávíte čas, pokud zrovna nejste v práci?

Ve volném čase buď rád provozuji nějakou sportovní aktivitu, nebo naopak odpočívám. V posledních letech jednoznačně hraje hlavní roli posilovna. V dětství jsem hrál závodně tenis a chodil do Sokola.

Prozradíte nám, jaký je váš nejoblíbenější film?

Osobně bych neřekl, že mám jeden nejoblíbenější film. Mám rád obecně akční a dobrodružné filmy, kde se něco děje. Ale kdybych musel vypíchnout jeden konkrétní film, tak by to asi bylo Komando – skvělá akční komedie plná výborných hlášek s Arnoldem Schwarzeneggerem. Naopak určitě vím, že nemám rád filmy, kde se řeší převážně sociální vztahy, protože jim vůbec nerozumím. Také mám rád dokumenty o vědě, technice a přírodě, třeba ty s Davidem Attenboroughem.

A jakou knížku?

Co jsem uvedl obecně k filmu, platí rovněž i v případě literatury. Rád čtu třeba Pána prstenů nebo příběhy o Vinnetouovi. Z literatury faktu mám rád knihy o vesmíru, zejména od Stephena Hawkinga.

 

Máte zájem o naše služby?

Napište nám